Gabinet Jurgielaniec - gastroskopia, kolonoskopia, chirurg | Balon żołądkowy
16729
page,page-id-16729,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

Balon żołądkowy

Leczenie otyłości – balon żołądkowy

Balon wewnątrzżołądkowy Orbera™ jest wypróbowaną i przetestowaną, niefarmakologiczną terapią dla pacjentów, którzy nie kwalifikują się lub nie zgadzają na zabieg chirurgiczny.

 

Obera jest miękkim, silikonowym balonem, umieszczanym w żołądku na okres sześciu miesięcy, ułatwiającym redukcję masy ciała, poprzez częściowe wypełnienie żołądka i wywołanie uczucia sytości u pacjentów z nadwagą.

 

Szybkie osiąganie uczucia sytości, po małych posiłkach ułatwia pacjentom zmianę nawyków żywieniowych i pozwala na adaptację do nowego, zdrowszego trybu życia w ciągu 6 miesięcy trwania leczenia.

 

Same diety rzadko są skuteczne przy zmianie wieloletnich nawyków żywieniowych.
Obera ™ daje pacjentom szansę utraty wagi i przestawienia się na nowy, zdrowszy tryb życia.
Produkt przeznaczony jest dla osób z nadwagą lub średnio otyłych o BMI 27 lub większym, którym nie udało się schudnąć i utrzymać nowej masy ciała za pomocą nadzorowanych programów kontroli wagi.

 

Jak umieszcza się balon wewnątrzżołądkowy
Gładki, silikonowy balon Obera ™ wprowadzany jest przez usta do żołądka za pomocą endoskopu w trakcie krótkiego 15-20 minutowego zabiegu. Po umieszczeniu w żołądku balon napełniany roztworem soli fizjologicznej. Opróżniany i usuwany jest również endoskopowo przy pomocy specjalnie zaprojektowanych narzędzi. W trakcie procedury umiejscawiania i napełniania balonu pacjent pozostaje pod wpływem środków uspokajających i znieczulających.

 

Większość pacjentów przyzwyczają się do balonu Obera ™ w ciągu kilku dni. W trakcie okresu leczenia, balon Obera jest generalnie dobrze tolerowany. Do częstych działań niepożądanych zalicza się nudności, wymioty i odbijanie podczas pierwszych 3-5 dni po umieszczeniu. Intensywność tych dolegliwości różni się w zależności od pacjentów i zazwyczaj ustępują one w ciągu kilku dni.

 

orbera-procedure

 

Przeciwwskazania
– przebyta uprzednio operacja górnego odcinka przewodu pokarmowego, zaparcia, zrostowe zapalenie otrzewnej lub znaczna przepuklina rozworu przełykowego,
– stwierdzona poważna choroba nerek, wątroby lub płuc,
– przewlekłe, długotrwałe leczenie steroidowe,
– niechęć do poddania się nawykom żywieniowym niezbędnym do powodzenia terapii,
– uzależnienie od alkoholu lub narkotyków/leków w okresie ostatnich 12 miesięcy,
– ciąża lub karmienie piersią.