Gabinet Jurgielaniec - gastroskopia, kolonoskopia, chirurg | Leczenie chorób żył
16722
page,page-id-16722,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

Leczenie chorób żył

Leczenie chorób żył

Miniflebektomia – nowoczesny małoinwazyjny zabieg chirurgiczny polegający na usuwaniu niewydolnych, żylakowato zmienionych gałęzi żylnych przez mikronacięcia (cięcia od 2 do 3 milimetrów). Po kilku dniach można wrócić do aktywności zawodowej. Doskonały efekt kosmetyczny.

Zabieg daje bardzo dobry efekt kosmetyczny. Pozwala usunąć małe i większe żylaki. Wzdłuż niewydolnych naczyń żylnych wykonuje się mikronacięcia, przez które usuwa się chorobowo zmienione żyły. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Po wykonanym zabiegu na nogę zakładany jest opatrunek uciskowy lub rajstopy o stopniowanym ucisku.

 

Ostrzykiwanie (skleroterapia) pajączków naczyniowych i żylaków kończyn dolnych

Skleroterapia jest szeroko stosowaną na świecie metodą zamykania chorych naczyń żylnych. Metodą tą można likwidować:
– niewielkie poszerzenia w układzie żylnym( żylaki siateczkowate, teleangiektazje czyli pajączki)
– poszerzenia żylakowe
– refluks w zakresie żyły odpiszczelowej i odstrzałkowej przy nieznacznie poszerzonej średnicy
– żylaki u osób starszych z dużymi obciążeniami organizmu
Skleroterapia to metoda leczenia żylaków za pomocą leku podanego do światła naczynia żylnego, pod wpływem którego dochodzi do podrażnienia błony wewnętrznej naczynia, co powoduje rozpoczęcie procesów naprawczych za pomocą specjalnych komórek produkujących włóknik. Prowadzi to do całkowitego zwłóknienia i ostatecznie wyłączenia naczynia żylnego z układu żylnego. Przez zamknięte naczynia żylne przestaje płynąć krew w związku z czym naczynka te przestają być widoczne. Zabieg trwa około 15 minut i polega na wykonaniu od kilku do kilkunastu wkłuć cienką igłą. Jest praktycznie niebolesny i odbywa się bez stosowania znieczulenia.
Metoda pozwala osiągnąć bardzo dobre efekty lecznicze i kosmetyczne. Sam zabieg skleroterapii najczęściej nie jest jednorazowy. Zwykle potrzeba około 3-5 sesji zabiegowych, aby osiągnąć pożądany efekt terapeutyczny.
Zaletą metody jest mała uciążliwość dla pacjenta. Po zabiegu nie wymagane jest ograniczenie aktywności życiowej, a ilość powikłań jest bardzo mała w porównaniu do innych metod.
Po zabiegu, w zależności od średnicy „zamykanych“ naczyń, konieczne jest noszenie specjalnych rajstop lub pończoch przeciwżylakowych o stopniowanym ucisku.
Skleroterapia to metoda bardzo bezpieczna. Rzadko obserwuje się poważniejsze reakcje niepożądane. Do najczęstszych niepożądanych dolegliwości zabiegu należą:
• siniaki, zaczerwienienie, bolesność w miejscu wstrzyknięcia
• pokrzywka w miejscu wstrzyknięcia leku
• przemijające zgrubienia i przebarwienia w miejscu nastrzykniętych żylaków

 

Radioablacja VNUS Closure – uznana w chwili obecnej za najnowocześniejszą metodę w leczeniu żylaków kończyn dolnych. Polega ona na zamykaniu niewydolnych, chorobowo zmienionych żył prądem o częstotliwości radiowej
więcej informacji
Czy skarżysz się na dyskomfort, obrzęki lub żylaki kończyn dolnych ?
Jeśli tak, przyczyną może być refluks w układzie żył powierzchownych. Pacjentów, u których rozpoznano refluks żylny, zazwyczaj poddaje się chirurgicznemu usuwaniu żył. Obecnie alternatywą dla tego bolesnego zabiegu jest zamykanie zmienionych chorobowo żył metodą VNUS™. – To najnowocześniejsza metoda leczenia niewydolnych naczyń żylnych ogłoszona” złotym standardem w leczeniu niewydolności żylnej”. Ta metoda leczenia uzyskała aprobatę amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia i Doskonałości Klinicznej (NICE)
Zabieg VNUS wykonywany jest ambulatoryjnie, w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Pod kontrolą ultrasonograficzną lekarz wprowadza specjalny cewnik Closure do zmienionej chorobowo żyły przez niewielkie 2-3 milimetrowe nacięcie skóry. Cienki cewnik emituje energię o częstotliwości radiowej, która rozgrzewa ścianę niewydolnego, chorobowo zmienionego naczynia, które następnie kurczy się i trwale zamyka. Po zamknięciu chorej żyły odpiszczelowej krew przepływa innymi, zdrowymi naczyniami. Po zabiegu konieczne jest noszenie opatrunku uciskowego i specjalnych pończoch o odpowiednim stopniu ucisku.

Zalety zabiegu w porównaniu do metod tradycyjnych:
– zabieg ambulatoryjny ( w przypadku zabiegów tradycyjnych- strippingu- pobyt w szpitalu co najmniej 24 godzinny)
– prawie natychmiastowe ustąpienie objawów przewlekłej niewydolności żylnej
– dobry efekt kosmetyczny – niemal całkowity brak siniaków, obrzęków i blizn ( w przypadku metod tradycyjnych dolegliwości mogą utrzymywać się do 4 tygodni i więcej)
– mniej bólu, mniej siniaków, mniejsze ryzyko powikłań
– możliwość przeprowadzenia zabiegu w znieczuleniu miejscowym
– wysoki współczynnik skuteczności -97,4%
– powrót do zajęć w ciągu 1- 2 dni ( w przypadku metody tradycyjnej około 7- 21dni ).

Od roku 1998 za pomocą cewników VNUS™ Closure wykonano na całym świecie ponad 600 tys. zabiegów.